Strona główna / Artykuły

Teleporada, czyli jak zdiagnozować koronawirusa bez wychodzenia z domu

Autor artykułu: Telemedika

Zamów receptę

Przejdź na stronę

Teleporada, czyli jak zdiagnozować koronawirusa bez wychodzenia z domu

Autor artykułu: Telemedika

Zamów receptę

Teleporada, czyli jak zdiagnozować koronawirusa bez wychodzenia z domu

Kaszel, gorączka, katar, bóle mięśni i zmęczenie. To już koronawirus czy może klasyczna grypa? Jak najbezpieczniej zadbać o zdrowie i sprawdzić, co Ci dolega, nie wychodząc z domu? Skorzystaj z teleporady i zobacz, jak łatwa, a jednocześnie skuteczna jest bezkontaktowa konsultacja lekarska.

Bezpieczeństwo, wygoda i oszczędność czasu

W dobie pandemii, konsultacja ze specjalistą poprzez telefon czy Internet to bezpieczny i wygodny sposób, żeby zadbać o swoje zdrowie, nawet jeśli podejrzewasz u siebie objawy koronawirusa. Podczas takiej wizyty, np. na cieszącej się zaufaniem pacjentów stronie telemedika.net, lekarz internista może wydać odpowiednie zalecenia dotyczące dalszego leczenia. Bez kolejek i bez wychodzenia z domu. 

Bezdotykowa wstępna diagnoza COVID-19 

Jak to działa? Po wypełnieniu formularza, w ciągu 15 minut kontaktuje się z Tobą lekarz. Podczas telekonsultacji lub wizyty online, przeprowadza z Tobą szczegółowy wywiad i na tej podstawie ustala, czy Twoje objawy świadczą o zakażeniu koronawirusem czy grypą.  (W języku lekarskim jest to określane jako „wywiad w kierunku COVID-19 ujemny lub dodatni”). Obie choroby mają podobne objawy, ale w przypadku koronawirusa mogą wystąpić duszności, utrata smaku i węchu. Niestety, koronawirus może też przebiegać bezobjawowo, dlatego 100% pewność diagnozy daje tylko i wyłącznie test, o którego wykonaniu decyduje lekarz. Wtedy lekarz wypełnia specjalny wniosek i wysyła go do Sanepidu, a ty musisz się udać się do szpitala lub skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu.  W ramach teleporady, lekarz może skierować Ciebie na test na Twoje życzenie.

E-recepta i e-zwolnienie w 15 minut 

Jeśli podczas telekonsultacji lekarskiej czy wizyty online lekarz nie stwierdzi u Ciebie objawów koronawirusa, a np. tylko zwykłe przeziębienie, możesz otrzymać e-receptę, czyli elektroniczną wersję tej tradycyjnej. Możesz ją zrealizować w każdej aptece, podając przesłany przez lekarza SMS-em lub mailem kod PIN oraz swój PESEL. Równie łatwe jest otrzymanie L4 online (inaczej e-ZLA). Jeśli specjalista stwierdzi, że są przesłanki ku temu, aby wystawić e-zwolnienie, taki dokument automatycznie jest wysyłany do pracodawcy oraz ZUS. Dane natomiast zostaną automatycznie pobrane z systemu Ministerstwa Zdrowia. 

Wizyta przez Internet: tańsza niż ta w gabinecie

Prywatna wizyta lekarska oznacza mniejsze kolejki i dostępność wielu znakomitych specjalistów, ale jest droga.  Zwykle konsultacja w prywatnym gabinecie kosztuje co najmniej 150 zł, a często taka wizyta ma na celu wyłącznie wystawienie kolejnej recepty czy zwolnienia. Koszt takiej samej konsultacji w Internecie – telefonicznej czy online – jest znacznie niższy. Na stronie telemedika.net można znaleźć świetnego specjalistę za 119 zł – szybko, wygodnie, bez wychodzenia z domu, a przede wszystkim dla swojego zdrowia.

Dalej masz pytania? Skorzystaj z porady naszego lekarza.

Skontaktuj się z lekarzem Skontaktuj się z lekarzem