Strona główna / Artykuły

Więcej lekarzy? Tak, ale nie kosztem jakości kształcenia i bezpieczeństwa pacjentów.

Autor artykułu: Telemedika

Potrzebujesz wsparcia?

Umów wizytę

Więcej lekarzy? Tak, ale nie kosztem jakości kształcenia i bezpieczeństwa pacjentów.

Autor artykułu: Telemedika

Potrzebujesz wsparcia?

Środowisko lekarskie zaprasza ekspertów poszczególnych klubów parlamentarnych, kół parlamentarnych i kół poselskich merytorycznej debaty na temat jakości kształcenia lekarzy.

Zdaniem Naczelnej Rady Lekarskiej, problemy kadrowe w polskim systemie ochrony zdrowia to temat wymagający reakcji i kompleksowych działań organizatorów systemu ochrony zdrowia, jak również wszystkich polityków, którzy od społeczeństwa otrzymali mandat do reprezentowania jego interesów.
Środowisko lekarskie, podkreślając przede wszystkim konieczność zachowania wysokiego poziomu kształcenia lekarzy, przekładającego się na bezpieczeństwo, a tym samym zdrowie i życie obywateli, zaprasza ekspertów poszczególnych klubów parlamentarnych, kół parlamentarnych i kół poselskich do konstruktywnej, merytorycznej debaty. Debata ma się odbyć 12 grudnia w siedzibie NIL.
„Realizacja pomysłów na zwiększenie liczby lekarzy nie może być oderwana od realiów systemowych, nie iść w parze ze zwiększeniem liczby miejsc stażowych, specjalizacyjnych, stworzeniem odpowiednich warunków pracy i przede wszystkim gruntownymi zmianami w publicznej opiece zdrowotnej. Samorząd lekarski zwraca uwagę, że wysoce ryzykowne dla pacjentów jest wdrażanie pomysłów dotyczących lekarzy oraz zdrowia przy ignorowaniu głosu środowiska medycznego, głosu popartego doświadczeniem i codzienną praktyką“ – napisał w zaproszeniu prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Łukasz Jankowski.
Podkreślił, że Naczelna Izba Lekarska tworzy przestrzeń do współpracy na rzecz zdrowia. Zdrowiu ma służyć koncepcja organizowanych przez NIL debat tematycznych.
“Jestem przekonany, że Państwa środowisko polityczne dostrzega potrzebę zabrania głosu w tak ważnym społecznie obszarze, jakim jest zdrowie i kadry medyczne oraz weźmie udział w dyskusji. Podkreślić należy, że działania podejmowane teraz przyniosą skutki determinujące sytuację polskiego pacjenta w przyszłości” – zaznaczył prezes NRL.

Aby otrzymać specjalistyczną pomoc - umów się na wizytę onilne.

Dalej masz pytania? Skorzystaj z porady naszego lekarza.

Skontaktuj się z lekarzem Skontaktuj się z lekarzem