Strona główna / Artykuły

Miliony od rządu na rozwój badań genetycznych. W Polsce? Nie, w Wielkiej Brytanii.

Autor artykułu: Telemedika

Potrzebujesz pomocy?

Umów wizytę

Miliony od rządu na rozwój badań genetycznych. W Polsce? Nie, w Wielkiej Brytanii.

Autor artykułu: Telemedika

Potrzebujesz pomocy?

Pacjenci chorzy na raka i dzieci urodzone z uleczalnymi rzadkimi chorobami genetycznymi otrzymają szansę na szybszą diagnozę i dostęp do leczenia. Wielka Brytania zwiększa wydatki na genetykę o 175 milionów funtów.

Dodatkowe finansowanie dotyczy badań DNA poszczególnych pacjentów i jest częścią nowego trzyletniego planu rozwoju nowych technologii w całym systemie opieki zdrowotnej i sektorze nauk przyrodniczych w Wielkiej Brytanii.
Brytyjski sekretarz ds. zdrowia: potencjał genomiki jest ogromny Kwota o wartości 105 milionów funtów zostanie przekazana na rozpoczęcie badań naukowych prowadzonych przez Genomics England we współpracy z NHS nad sekwencjonowaniem genomu w leczeniu rzadkich chorób genetycznych u noworodków, takich jak rzadkie genetyczne choroby tarczycy. W przyszłym roku w trakcie badania zsekwencjonowane zostaną genomy 100 000 dzieci. Być może w dalszej kolejności badaniami zostaną objęte wszystkie noworodki w kraju.
Wstępnie 26 milionów funtów zostanie przeznaczone na wsparcie innowacyjnego programu onkologicznego mającego na celu ocenę najnowocześniejszej technologii sekwencjonowania genomu w celu poprawy dokładności diagnozy pacjentów z rakiem. Kolejne 22 miliony funtów sfinansuje sekwencjonowanie genomów nawet 25 000 uczestników badań spoza Europy.
Potencjał genomiki do zrewolucjonizowania sposobu, w jaki zapewniamy opiekę zdrowotną, jest ogromny. Jeśli uda nam się wcześniej wykryć uleczalne choroby i zapewnić pacjentom szybszy dostęp do leczenia potencjalnie ratującego życie, dzięki nowemu programowi pilotażowemu możemy poprawić życie wielu ludzi - powiedział brytyjski sekretarz ds. zdrowia i opieki społecznej, Steve Barclay.

Potrzebujesz konsultacji z pediatrą? Umów e-wizytę.

Dalej masz pytania? Skorzystaj z porady naszego lekarza.

Skontaktuj się z lekarzem Skontaktuj się z lekarzem