Strona główna / Artykuły

Lekarz na telefon, czyli 5 rzeczy, które musisz wiedzieć o telemedycynie

Autor artykułu: Telemedika

Zamów konsultacje już teraz!

Zamów e-Receptę

Lekarz na telefon, czyli 5 rzeczy, które musisz wiedzieć o telemedycynie

Autor artykułu: Telemedika

Zamów konsultacje już teraz!

Całodobowy dostęp do lekarzy online. E-zwolnienie czy e-recepta w 15 minut. Bezpieczeństwo pacjenta. Profesjonalna konsultacja lekarska bez wychodzenia z domu. To tylko niektóre z wielu zalet, jakie daje dzisiaj e-medycyna. Poznaj 5 faktów na temat leczenia przez internet i zobacz, jak łatwa, a jednocześnie skuteczna jest konsultacja lekarska online.

1. Telemedycyna to dzisiaj najbezpieczniejsza forma kontaktu z lekarzem

Wizyta lekarska bez wychodzenia z domu jest dzisiaj możliwa dzięki rozwiniętym technologiom informacyjno-komunikacyjnym. Szczególnie teraz, w dobie pandemii, konsultacja ze specjalistą poprzez telefon czy internet to bezpieczny sposób na zadbanie o swoje zdrowie. Wywiad lekarski odbywa się poprzez prosty formularz, dzięki czemu lekarz – po szybkiej weryfikacji informacji od pacjenta – może wydać odpowiednie zalecenia, wdrożyć odpowiednie leczenie czy skierować na dalsze badania (jeśli stan zdrowia pacjenta wymaga, aby ten na takie się udał). Bezkontaktowa konsultacja zmniejsza w tym przypadku do minimum ryzyko zakażenia wirusem SARS-CoV-2, co jest szczególnie istotne u pacjentów z chorobami przewlekłymi czy osób starszych. 

2. Konsultacje online są łatwe i szybkie

Istnieje wiele stron oferujących konsultacje specjalistyczne online. Internista, pediatra, ginekolog czy neurolog – takich lekarzy można znaleźć np. na cieszącej się zaufaniem pacjentów stronie telemedika.net. Specjaliści ci są dostępni przez całą dobę, dlatego to pacjent wybiera sobie dogodną dla siebie formę kontaktu oraz godzinę wizyty. Po wypełnieniu formularza zdrowotnego w ciągu 15 minut lekarz oddzwoni, aby wydać odpowiednie zalecenia. Także najczęstsze kwestie, takie jak otrzymanie e-recepty, e-zwolnienia czy skierowania na badania, można załatwić już w kwadrans, a to wszystko bez wychodzenia z domu.

3. Lekarz online może wystawić e-receptę oraz e-zwolnienie

Ostatnie opakowanie tabletek na nadciśnienie? A może skończyła się antykoncepcja? Jeśli pacjent pilnie potrzebuje leków, nie musi już stać w kolejce pod gabinetem. Podczas telekonsultacji lekarskiej czy wizyty online otrzyma on e-receptę, czyli elektroniczną wersję tej tradycyjnej. Można ją zrealizować w każdej aptece, podając przesłany przez lekarza SMS-em lub mailem kod PIN oraz swój PESEL. Równie łatwe jest otrzymanie L4 online (inaczej e-ZLA). Jeśli pacjent nie czuje się na siłach, aby pracować, wystarczy aby wypełnił formularz zdrowotny i odbył telekonsultację lekarską. Jeśli specjalista stwierdzi, że są przesłanki ku temu, aby wystawić e-zwolnienie, taki dokument automatycznie jest wysyłany do pracodawcy oraz ZUS. Dane natomiast zostaną automatycznie pobrane z systemu Ministerstwa Zdrowia. Pamiętaj – jeśli potrzebujesz, lekarz online może także wystawić zwolnienie na opiekę nad dzieckiem lub innym członkiem rodziny.

4. E-medycyna to dostęp do specjalistów 24 godziny na dobę

Kolejki do lekarzy w naszym kraju to już codzienność. Codzienność, do której niektórzy zdążyli się już przyzwyczaić. Tylko po co? Już nie trzeba brać dnia wolnego, aby dopasować się do godzin pracy lekarza oraz przychodni. Renomowani specjaliści coraz częściej przyjmują bowiem w internecie, gdzie są dyspozycyjni w znacznie szerszym zakresie. Jeśli sytuacja zdrowotna pacjenta jest niepokojąca, wystarczy, aby wypełnił on formularz zdrowotny na stronie telemedika.net, na której dostępne są wizyty online, a zaledwie w 15 minut – bez względu na godzinę – lekarz oddzwoni, aby udzielić porady oraz odpowiedzieć na wszelkie pytania. Bo przecież komfort pacjenta, szczególnie z bólem lub objawami choroby, jest najważniejszy.

5. Wizyta przez internet jest tańsza niż ta w gabinecie

Coraz więcej Polaków decyduje się na korzystanie z prywatnej opieki medycznej. To krótszy czas oczekiwania na wizytę, mniejsze kolejki w przychodni i dostępność wielu znakomitych specjalistów. Największą wadą w tym przypadku jest jednak koszt. Cena za konsultację w prywatnym gabinecie to minimum 150 zł, a często wizyta ma na celu wyłącznie wystawienie kolejnej recepty czy zwolnienia. Koszt takiej samej konsultacji w internecie – telefonicznej czy online – jest znacznie niższy. Na stronie telemedika.net można znaleźć świetnego specjalistę za 119 zł – szybko, wygodnie, bez wychodzenia z domu, a przede wszystkim dla swojego zdrowia.

Dalej masz pytania? Skorzystaj z porady naszego lekarza.

Skontaktuj się z lekarzem Skontaktuj się z lekarzem