Strona główna / Artykuły

Jest szansa na przywrócenie produkcji popularnego leku na osteoporozę.

Autor artykułu: Telemedika

Potrzebujesz wizyty?

Umów wizytę

Jest szansa na przywrócenie produkcji popularnego leku na osteoporozę.

Autor artykułu: Telemedika

Potrzebujesz wizyty?

Barbara Misiewicz-Jagielak, dyrektor ds. relacji zewnętrznych firmy Polpharma, poinformowała o podjęciu negocjacji w sprawie przejęcia przez firmę produkcji jedynego leku na polskim rynku na osteoporozę zawierającego alfakalcydol.

Alfakalcydol to syntetyczna pochodna witaminy D ułatwiającą wchłanianie wapnia w organizmie. W przeciwieństwie do innych form tej witaminy, jest stosowany u pacjentów z zespołem nerczycowym. Jest to jedyna możliwość leczenia dla tej grupy chorych.
W ostatnich tygodniach zaprzestano produkcji leku. Pacjenci sygnalizowali problemy z jego dostępnością.
Przed pacjentami z osteoporozą i zespołem nerczycowym stanęło widmo braku dostępu do kluczowego w ich leczeniu produktu. Postanowiliśmy więc odpowiedzieć na apel Ministerstwa Zdrowia i rozpocząć negocjacje w sprawie przejęcia po poprzednim producencie produkcji leku, dzięki czemu pojawia się szansa, że mógłby być on znowu dostępny we wszystkich aptekach w Polsce – zapewniła Barbara Misiewicz-Jagielak w czasie XXXI Forum Ekonomicznego, odbywającego się od 6 do 8 września w Karpaczu.
Jak informował Rzecznik, “obecnie preparat nie posiada dostępnych zamienników, co jest szczególnie groźne dla pacjentów objętych leczeniem farmakologicznym tym lekiem”. Jeżeli potrzebujesz profesjonalnej pomocy lub konsultacji umów e-wizytę.

Dalej masz pytania? Skorzystaj z porady naszego lekarza.

Skontaktuj się z lekarzem Skontaktuj się z lekarzem