Strona główna / Artykuły

Czeka nas paraliż służby zdrowia. Jak się leczyć? Mamy na to sposób

Autor artykułu: telemedika

Zamów receptę

Przejdź na stronę

Czeka nas paraliż służby zdrowia. Jak się leczyć? Mamy na to sposób

Autor artykułu: telemedika

Zamów receptę

Lekarz, którego post na Facebooku miał 250 tysięcy odsłon: „Nie chcę mówić pacjentom, patrząc im prosto w oczy, że ktoś z ich rodziny umrze w domu, bo nie ma dla niego w miejscu w szpitalu”. I to nie jest straszenie. Niestety, takie są fakty. Grozi nam zapaść systemu. Na szczęście, jest na to rozwiązanie: telemedycyna.

„Módl się za nami bezradnymi”, czyli system nie działa

Mimo tego, że rząd wylewa na środowisko lekarskie kubły pomyj i oskarża o „brak zaangażowania’, lekarze robią wszystko co w swojej mocy, żeby pomóc pacjentom. Prawda jest taka, że są przepracowani i mają dość, o czym świadczy jeden z najbardziej wstrząsających wpisów na Facebooku, którego fragment publikujemy powyżej. Sprawępogarsza fakt, że wiele placówek medycznych jest zamkniętych, a za chwilę dla bardzo chorych zabraknie miejsc w szpitalach. I nie jest to wina lekarzy, tylko chorego systemu służby zdrowia w Polsce. W tej sytuacji jedynym rozwiązaniem dla wielu pacjentów jest telemedycyna. Jest to obecnie najbezpieczniejsza forma kontaktu z lekarzem. Konsultacja ze specjalistą poprzez telefon czy Internet, np. na cieszącej się zaufaniem pacjentów platformie telemedika.net, to najlepszy sposób, żeby zadbać o swoje zdrowie.

Konsultacje lekarskie online: szybkość i wygoda

Ginekolog, alergolog, urolog czy psychiatra to tylko kilka przykładów specjalistów dostępnych w ciągu 15 minut na stronie telemedika.net. Tu znajdziesz do swojej dyspozycji największą w Polsce bazę lekarzy 40 różnych specjalizacji. Wszyscy lekarze dostępni są całą dobę, a Ty możesz wybrać dogodną dla Ciebie formę kontaktu oraz godzinę wizyty. Po wypełnieniu formularza medycznego, lekarz zadzwoni do Ciebie już w ciągu 15 minut. Podczastelekonsultacji możesz otrzymać nie tylko poradę lekarską, ale także e-receptę, e-zwolnienie (w tym także zwolnienie na opiekę na dziecko lub innym członkiem rodziny) czy nawet e- skierowanie. I to bez wychodzenia z domu i narażania się na zarażenie koronawirusem.

Bez kolejek, bez stresu, bez nadmiernych kosztów

Druga fala epidemii znacznie pogorszyła sytuację służby zdrowia, dlatego telemedycyna przychodzi z pomocą wszystkim pacjentom, którzy zostali postawienie sami sobie. Bo oprócz oczywistych zalet jak dostępność specjalistów online 24/7, brak kolejek i potrzeby rejestracji, telekonsultacja ma jeszcze jedną ważną przewagę nad tradycyjną wizytą lekarską w prywatnej klinice: może być aż 50% tańsza. Na stronie telemedika.net można znaleźć świetnego specjalistę za 119 zł – szybko, wygodnie, a przede wszystkim, bezpiecznie.

Dalej masz pytania? Skorzystaj z porady naszego lekarza.

Skontaktuj się z lekarzem Skontaktuj się z lekarzem