Strona główna / Artykuły

Aż 38 proc. Amerykanów się nie leczy. To najwyższy odsetek od 22 lat.

Autor artykułu: Telemedika

A Ty się badasz?

Umów wizytę

Aż 38 proc. Amerykanów się nie leczy. To najwyższy odsetek od 22 lat.

Autor artykułu: Telemedika

A Ty się badasz?

38 proc. ankietowanych w sondażu Gallupa Amerykanów stwierdziło, że sami zrezygnowali lub odłożyli na później starania o opiekę medyczną z powodu jej wysokich kosztów. Stanowi to najwyższy odsetek od 22 lat.

Rekordowy odsetek 38 proc. Amerykanów zrezygnowało w 2022 roku z leczenia ze względu na wysokie koszty. Najbardziej cierpią na tym osoby o niższych dochodach, młodsi dorośli i kobiety - wynika z opublikowanego we wtorek (17 stycznia) sondażu Gallupa.
Według Gallupa liczba osób odkładających leczenie z powodu "bardzo" lub "w pewnym stopniu" poważnych schorzeń gwałtownie wzrosła do 27 proc. 11 proc. zrezygnowało z leczenia z powodu mniej poważnych schorzeń. Nie bagatelizuj objawów. Umów się na specjalistyczną wizytę online. Mieszkańcom Stanów Zjednoczonych coraz trudniej jest pozwolić sobie na opiekę medyczną, nawet jeśli mają ubezpieczenie zdrowotne zapewniane przez pracodawcę.
Naukowcy z New York University odkryli, że w ciągu ostatnich dwóch dekad wzrosła liczba oszczędzających na opiece medycznej Amerykanów, nawet jeśli dysponują ubezpieczeniem zdrowotnym poprzez zakład pracy. Nie pokrywa ono najczęściej w całości wielu wydatków na ten cel.
Agencja prasowa UPI zauważyła, że badania specjalistycznego czasopisma „Journal of the American Medical Association” (JAMA) nie określiły jednoznacznych przyczyn tego zjawiska. Wskazywały jednak na rosnące koszty opieki zdrowotnej i dążenia ubezpieczycieli, by przesunąć większą część płatności za leczenie na konsumentów.

Dalej masz pytania? Skorzystaj z porady naszego lekarza.

Skontaktuj się z lekarzem Skontaktuj się z lekarzem