Strona główna / Artykuły

Leki za dwa dolary miesięcznie. Takie rozwiązanie proponuje rząd USA.

Autor artykułu: Telemedika

Co o tym sądzisz?

Umów wizytę

Leki za dwa dolary miesięcznie. Takie rozwiązanie proponuje rząd USA.

Autor artykułu: Telemedika

Co o tym sądzisz?

Amerykański Departament Zdrowia i Opieki Społecznej zaproponował we wtorek (14 lutego) nowe projekty pilotażowe mające na celu obniżenie cen leków na receptę dla osób zapisanych do rządowych planów ubezpieczenia zdrowotnego. Jedną z propozycji jest oferowanie pacjentom niektórych podstawowych leków generycznych za dwa dolary miesięcznie.

Centra medyczne działające w ramach Medicare i Medicaid zapowiedziały, że przetestują rządowe propozycje dla osób w wieku 65 lat lub starszych, osób niepełnosprawnych i osób o najniższych dochodach.
Proponowane rozwiązania obniżyłyby koszt powszechnie stosowanych leków generycznych na choroby przewlekłe nawet do dwóch dolarów miesięcznie dla osób korzystających z Medicare. Poprawiłyby też dostęp do kosztownych, ratujących życie terapii dla osób korzystających z Medicaid.
Na listę leków za dwa dolary trafiłoby około 150 preparatów stosowanych w najbardziej powszechnych schorzeniach. Potrzebujesz recepty? Zamów specjalistyczną e-receptę. Centra medyczne działające w ramach Medicare i Medicaid zyskałyby też prawo do zawierania umów, ustalania zasad płatności i koordynowania szerokich porozumień z producentami leków - podaje Reuters.

Dalej masz pytania? Skorzystaj z porady naszego lekarza.

Skontaktuj się z lekarzem Skontaktuj się z lekarzem